"Погляд на себе і в майбутне"

Мої життєві плани

 

В умовах оновлення національної школи місія вчителя особлива. Як стверджував В.Сухомлинський,вчитель – це той,який своєю метою ставить зробити з учня « громадянина,як хранителя духу народу,його ідей,його багатств і цінностей,його неминущої величі». Цієї думки додержуюсь і я,уявляючи свою власну місію,як вчителя.

 

Особа вчителя надзвичайно багатогранна,і в кожному конкретному випадку виявляються ті чи інші цінні моменти. Життєва і професійна,як на мене,мають бути паралельними. Вчитель – це не лише фахівець з предмету,який викладає,а й педагог-вихователь. Досягаючи своєї професійної мети,я часто використовую власний життєвий досвід,бо вважаю,що предмет мого викладання нероздільний із життям.

 

Я вважаю,важливість і унікальність місії вчителя – в нескінченності цієї місії. Учитель – з’єднуюча ланка між поколіннями. Весь його шлях сповнений радості,несподіваності,перемог і поразок. А найголовніше – бажання продовжувати почате. І своїм учням я раз-у-раз повторюю,що у будь-якій  життєвій ситуації необхідно йти вперед,досягати поставленої цілі. Я говорю їм « Не бійтеся пробувати,експериментувати. У вас все вийде. Звичайно,і помилки,і труднощі будуть,але все вийде. Починайте з можливого,і просувайтеся до неможливого!».

 

Учитель – це не професія,це особлива місія,особливий склад душі й розуму. Учитель - це  відповідальність,самовіддача,терпіння,примножене знаннями,майстерністю та творчим потенціалом. Тим,хто обрав для себе професію вчителя,доводиться неймовірно важко протягом усього шляху,тому що намагатися зробити щасливими інших і бути здатними  хоча б на час забути про свої зацікавлення – дуже важко. Але щось у середині справжнього вчителя наполегливо підказую,що все ж таки це – моє! Це моя місія!

 

Роберт Рождественський написав такі рядки:


   « Вы знаете , мне по-прежнему верится,
      Что если останется жизнь на земле,
       Высшим достоинством человечества
       Станут когда-нибудь учителя»

 

От тільки хотілося б , щоб це було не «когда-нибудь»,а саме в наші дні!

 

Як дізнатися чи виконує вчитель свою місію? Якщо почує від своїх вихованців слова: «Ви чарівник,бо перетворили нас на розумних,добрих і чесних людей»,- значить він виконує свою місію.

 

І щоб не бути осторонь цієї місії, я складаю план своєї роботи і способи його досягнення.

 

                                                                                 Без цілі немає діяльності,
                                                                                 Без інтересу - цілей,
                                                                                 а без діяльності - життя.
                                                                                               В.Г.Белинський